Cztery nieuświadomione źródła problemów w życiu

Istnieją minimum 4 nieuświadomione źródła, które mogą przejawiać się w wielu sferach życia w postaci problemów, często bardzo trudnych doświadczeń. Natomiast, zawsze, ale to zawsze istnieje przyczyna. Znajdując przyczynę, problem rozwiązuje się. Inaczej można nieustannie kręcić się w kółko, pudrować syfa przeróżnymi metodami, na zewnątrz może oczywiście zajebiście wyglądać i nawet świecić się może, natomiast to wszystko w nieskończonym czasie, za skończone pieniądze, energię i życie.

1. Przejmowanie nieswoich ciężarów za rodziców, czyli tzw. zlewanie się z nimi, z tym co np. przeżywali i to się dzieje wewnętrznie w umyśle i emanuje na zewnątrz w życiu, np. cierpiąca mama – cierpiąca córka, smutna mama – smutny syn, wycofany emocjonalnie tata – wycofany emocjonalnie syn, itd., i kombinacji jest wiele.
 
2. Ocenianie, obwinianie, odrzucanie, a nawet odcięcie się od rodziców. I to jest misja niemożliwa, nawet jak rodzice już nie żyją. Jakkolwiek rodzice byli, cokolwiek zrobili, to czy chcesz czy nie – dali Ci życie i są bramą do otwarcia się na życie. To twoja baza, z której startujesz. Nie można odrzucić prawdy o sobie, można próbować uciekać, nie uciekniesz. Żonę zmienisz, męża zmienisz, wszystko inne możesz zmienić, rodziców masz jednych, kropka.
 
3. Doświadczenie rozpadu wczesnej więzi z własną mamą. I to również najpierw chodzi o ruch wewnętrzny, na poziomie umysłu, bo np. fizycznie mama mogła być koło ciebie, natomiast emocjonalnie jej nie było. A może mając kilka miesięcy musiałaś, musiałeś trafić do szpitala, bez mamy. Kombinacji tysiące.
 
4. Identyfikacja wewnętrzna z inną osobą z twojego systemu rodzinnego, niż mama i tata, np. wujek, ciocia, babcia, dziadek, a nawet i dalej. I ta identyfikacja może przejawiać się na wielu płaszczyznach życia, np. poprzez lojalność w sukcesie, albo w stratach. Nawet jak śmiejesz się i odnosisz sukcesy, nawet jak cierpisz i wszystko tracisz.

Udostępnij wpis

Spotkanie indywidualne

Udział w warsztatach

Jarosław Michałowski

Jarosław Michałowski

Certyfikowany hipnoterapeuta, life & business coach, trener mentalny
Autor książki „Kolarstwo. Przepis na trening fizyczny i mentalny”