Dziś chciałem się z Tobą podzielić pewnym własnym doświadczeniem.

Jak tak spojrzę na chwilę na to co już za mną i co dziś, a czego chcę, to widzę i wyciągam wnioski, że w każdym obszarze mojego życia, np. bycia partnerem, bycia rodzicem, bycia sportowcem czy przedsiębiorcą, zawsze kiedy coś chciałem zmienić, coś osiągnąć, zawsze na początku potrzebowałem wiedzy.

Ale innej wiedzy, niż tą którą do tej pory miałem, bo moja wiedza mi albo nie służyła albo zwyczajnie nie pozwalała osiągnąć to czego chciałem.

W pewnym momencie doszedłem do wniosku, że my ludzie jeśli chcemy coś zmienić w swoim życiu, coś osiągnąć, zmienić być może jakieś swoje zachowania będąc np. w roli rodzica, partnera, męża, żony, sportowca, szefa czy pracownika, być może pozbyć się jakiś własnych ograniczeń, problemów, kłopotów, wątpliwości, niepewności, irytacji, smutku, nerwów, potrzebujemy najpierw zdobyć wiedzę, a następnie szlifować ją poprzez doświadczanie, poprzez robienie, przez trening, tak długo, aż stanie się to automatyczne.

I dziś wiem, że zanim zaczniemy coś robić inaczej, osiągać wyniki w sporcie czy w pracy, zanim zaczniemy inaczej mówić, zachowywać się, nasz mózg i ciało potrzebują wcześniej czasu by wiedziały jak to robić.

Najpierw umysł potrzebuje wiedzy, a następnie razem z ciałem potrzebują doświadczać, trenować i powtarzać przeżycia.

Tak było u mnie np. w 2010 roku, kiedy jako kolarz pojawiało się we mnie marzenie, że chce przygotować się i wystartować w mistrzostwach Polski w kolarstwie, że chce zawalczyć o wygraną.

Wtedy, nie wiedziałem jak to zrobić, ale:

+ dowiedziałem się – zdobyłem wiedzę,
+ trenowałem – doświadczałem i przeżywałem,
+ osiągnąłem mistrzostwo – 3 tytuły mistrza Polski w kolarstwie.

I podobnych własnych doświadczeń widzę całe mnóstwo w takich obszarach mojego życia jak bycie tatą dla 11-letniego Julka, jak bycie partnerem czy przedsiębiorcą.

Jednakże najważniejsze odkrycie we mnie jest takie, że zawsze, ale to zawsze jak stawałem na starcie, jak coś zaczynałem robić, coś zmieniać, to w moim umyśle była wygrana, że dam radę, wierzyłem i byłem przygotowany. Jeśli było inaczej, przegrywałem ze sobą️.

A Ty skąd zdobywasz wiedzę ?
Kogo wybierasz i od kogo się uczysz ?

Pomyśl i zapisz swoje myśli.

Miłego dnia życzę 🙂