Początek, czyli warsztaty dla mężczyzn w Zielonej Górze

Wczoraj wieczorem w Zielonej Górze odbyło się już drugie spotkanie w ramach Relacje, praca, zdrowie. Jak radzić sobie z emocjami i ze stresem – warsztaty dla mężczyzn.
 
Podsumowanie.
 
1. Proces we mnie od myśli do działania, poprzez ocenę, emocje i stan psychofizyczny jest ważny, by go zauważyć. Po co? Po to, by „nie zabierał” mnie np. pod wpływem moich emocji tam gdzie nie chcę, tylko tam gdzie ja chcę.

2. Między innymi trening uważności i medytacja służą, by ten proces nie był jak automat. By go zauważyć, trzeba go spowolnić.

3. Biorąc pod uwagę powyższe dwa punkty, już wiem, że energia we mnie podąża za moją uwagą i to prowadzi mnie do kolejnego punktu, czyli …

4. O co mi chodzi i czego ja chcę? A może tego nie wiem? Wtedy dobrym punktem startu jest pytanie, a czego ja nie chcę? Sfera życia do wyboru, m.in. relacje, zdrowie, praca, pieniądze.

5. Po co mi obrany cel? Cel wyznacza kierunek, to nie jest wynik.

6. Efekt. To meta dla celu, to spodziewany wynik przede wszystkim wyrażony w kontekście potrzeb i korzyści. To może być także miara, określona jako pewna założona cyfra, np. finansowa, miejsce na podium, natomiast nadal jest to efekt.

7. Najważniejsza jest droga, po której idę według celu i w kierunku efektu. Jeśli jest inaczej, jest stres i presja, zewnętrzna/ wewnętrzna.

8. Czym są przekonania? Czy są nawyki?

9. Zadanie domowe. Obejrzyj film Siła Spokoju, następnie zapisz 3 własne odkrycia w sobie po jego obejrzeniu. Czyli co biorę najważniejszego dla siebie z tego filmu do swojego życia? Jeśli już oglądałeś film, obejrzyj raz jeszcze i zobacz co teraz widzisz i słyszysz w sobie?

Udostępnij wpis

Spotkanie indywidualne

Udział w warsztatach

Jarosław Michałowski

Jarosław Michałowski

Certyfikowany hipnoterapeuta, life & business coach, trener mentalny
Autor książki „Kolarstwo. Przepis na trening fizyczny i mentalny”