Sok energetyczny z warzyw i jabłka

Dziś niezawodny przepis na sok energetyczny 🙂
Sok warzywny z dodatkiem jabłka, taki uniwersalny i wieloskładnikowy, mix witamin i składników odżywczych, zobacz i spróbuj 🙂

Ja po krótkiej przerwie, gdzie piłem codziennie sok z selera naciowego i kolejny z samych pomarańczy, od 3 dni wróciłem z tym sokiem warzywnym. Warzyw nie obieram, tylko dokładnie myję, jabłko do wyciskarki wrzucam razem z pestkami, wyrzucam tylko ogonek. Soki oczywiście robię sam i używam wyciskarki wolnoobrotowej – tylko taką Ci polecam.

Składniki na sok energetyczny:

3 średnie marchewki,
2 średnie jabłka,
2 małe buraki,
2 łodygi selera naciowego,
1 ząbek obranego czosnku,
1 kawałek imbiru w skórce,
1 plaster czerwonej kapusty ~1 cm,
1/2 papryki czerwonej
2 łodygi jarmużu,
Trochę natki pietruszki

Taka porcja warzyw daje około 600-800 ml soku, w sumie na 2 porcje lub 1 dużą. Ważna sprawa, to pamiętaj, żeby nie mieszać warzyw z owocami, wyjątkiem jest tylko jabłko tak jak tutaj.

Czy można myśleć o takim czy podobnym soku jako sok regeneracyjny po treningu? Z takiej kompozycji warzyw raczej bym nie zalecał wprost, do sprawdzenia. Ale można stworzyć też inne soki, takie jak Ci pasują do smaku, a jeśli jest tak, że po treningach dziś stosujesz odżywki sportowe w celu regeneracji to zachęcam do urozmaicenia, być może do zmiany. Dobrym sokiem po treningu może być sok z marchwi i jabłka. Stawia momentalnie na nogi. Inna opcja to np. 500 ml soku z pomarańczy, oczywiście robiony na świeżo 🙂

Wypróbuj sok po treningu, ale wyciskany z wyciskarki wolnoobrotowej, zrób około 600-800 ml, zrób z dowolnej kompozycji, może być np. sama marchew i jabłko, marchew i jarmuż, zrób taki żeby Ci smakował. I zobacz, jak szybko sok z żywych warzyw czy owoców stawia na nogi, efekt po – to jakieś 10-15 min. Polecam, sprawdzone, nawet po wyścigach 3-4 godziny stawia na nogi !

Możesz wybrać dla siebie, bliskiej osoby.