Zupa ze szpinaku i pomidorów na zimno

Zupa ze szpinaku i pomidorów? Po pierwsze jak zobaczyłem przepis w jednej z książek Anthonego Williama, pomyślałem: Cóż to jest? Nie zagłębiając się w szczegóły, pomyślałem ok, może kiedyś spróbuję.

No i dziś przyszedł ten dzień. Jak przeczytałem dokładnie listę składników, dowiedziałem się, że zupa ze szpinakiem na surowo jest nawet z makaronem, ale uwaga, ze świeżego, zielonego ogórka. Uwielbiam. W dużym skrócie, jako, że za szpinakiem za bardzo w smaku nie przepadam i tym bardziej na surowo, dość sceptycznie zacząłem.

OK, to do dzieła. Składniki jakie potrzebujemy. 

składniki dla zupy ze szpinaku

2 garście pomidorów koktajlowych
1 łodyga selera naciowego
1-2 ząbki czosnku
1 pomarańcza
4 garście liści szpinaku
Kilka liści świeżej bazylii (opcjonalnie)
Świeży, zielony ogórek

Następnie potrzebujemy blender. Do niego wrzucamy pomidory, seler, czosnek, szpinak i pomarańczę, wcześniej obierz ją nożem z pomarańczowej skórki, białe zostaw. Ja wrzuciłem jeszcze kilka liści bazylii.

W kolejnym kroku całość blendujemy na jednolitą masę i po chwili mamy zupę. Teraz bierzemy ogórka, obieramy i kroimy. Ja pokroiłem w talarki i dla mnie było ok. Można też przygotować makaron z użyciem dedykowanego, spiralnego nożyka, wtedy będziemy mieli takie długie paseczki z ogórka, jak makaron ala nitki do rosołu. Tak przygotowany makaron zalewamy naszą zupą, kładziemy kilka listków bazylii jeszcze na wierzch i gotowe.

Uwaga: Do zupy nie dawałem soli, pieprzu, ani innych przypraw, byłem zdziwiony, bo nie było potrzeby. I czasem nie podgrzewaj zupy, ma być na surowo, zresztą zrobisz jak chcesz.

A jak było podczas konsumpcji? Wow, moje kubki smakowe oszalały, zupa ze szpinaku i pomidorów jest pyszna. Patrząc na składniki, stawiam, że pomarańcza i czosnek zrobiły robotę smakową dla mnie. 

A tak wygląda zupa ze szpinaku i pomidorów na gotowo.

zupa ze szpinaku na gotowo

I to tyle na dziś, życzę z całego serca smacznego oraz wielu potraw wspierających regenerację i zdrowie, np. warzywa i owoce.

Link do przepisu na stronie Anthonego Williama
Przepis na zupę ze szpinaku, który mnie zainspirował

Możesz wybrać dla siebie, bliskiej osoby.